Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.


Dolor sit

10/20/2013

 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

Lorem

10/15/2013

 deneme sınavları vize işlemleri

Lorem

Almanca Aile Birleşimi Vize Sınavı Start Deutsch A1 Sınavına Hazırlık

Almanya ve Avusturya ya aile birleşimi yoluyla gidecek gurbet yolcularını vize sınavlarına hazırlıyoruz. Bizde her dört kişiye yeni bir grup açılmaktadır. Dolayısıyla günlerce beklemeden hemen kayseri de Almanca özel ders almaya başlaya bilirsiniz. Daha ferah, modern ve geniş sınıflarda sizlere hizmet sunmaktayız. Kayseri de vize uyum sınavını ilk girişte kazandırmayı garanti ediyoruz. Kayseri de Almancayı doğru ve hızlı bir şekilde öğrenmek isteyen gurbet yolcularını derslerimize bekliyoruz. Vize için almanca derslerimiz 1.5 aylık dönemlerden oluşmaktadır. Hızlandırılmış almanca dersleri 4 hafta sürmektedir. Almanca aile birleşimi sınavı hazırlık amacıyla öğrenme güçlüğü çekenler için özel ders imkanımızda vardır. Birebir özel ders alarak çok daha hızlı bir şekilde almanca öğrenebilirsiniz. almanca için hayat dil akademisi size yeter.Garantili Almanca aile birleşimi kursları sadece kayseri de bizdedir.

Vize alabilmek için hala A1 düzeyinde Almanca öğrenmeye/A-1 Sertifikasına ihtiyacım var mı ?

Evet, alman makamları daha öncede uyguladıkları gibi, vize vermek için, A-1 Sertifikasını talep ediyorlar. Federal Alman Hükümeti alınan bu kararı çok sıkı bir şekilde inceliyor. Alman yetkili makamları Almanya’da yaşayan Türk vatandaşı eşin yanına gidecek olanlardan da A1 talep etmektedir. Avrupa Adalet Divanı yürürlükte olan bu yasayı tamamen gereksiz görmemektedir.Ağır mağduriyet durumlarında Almanya’ya gitmeden önce Türkiye’de Almanca öğrenme zorunluluğunun olmasını değerlendirmiştir/eleştirmiştir. Eğer birebir davalarda özel durumlar söz konusu ise, A1 zorunluluğunun bu durumda talep edilip edilmeyeceği kontrol edilecektir.

Dil Kursuna devam etmeli miyim ?

Almanya’da başarılı olmak isteyen kişilerin çok iyi şekilde dile hâkim olmaları gerekmektedir. Kalifiye bir meslek sahibi olmak isteyenler, iyi düzeyde Almanca bilmek zorundadır. Çocuklarının okulda kreşte başarılı olmasını isteyen ebeveynlerin iyi düzeyde Almanca bilmeleri önemlidir. Almanya’da başkasına bağımlı olmak istemeyen kişilerinde gittikleri ilk aylarda Almancayı iyi bir şekilde konuşmaları gerekmektedir. Almancayı sınavı geçmek için değil, Almanya’da daha iyi şartlarda yaşamak için öğreniyorsunuz. Almanya’ya göç etmeden önce başlangıç düzeyinde olsa dahi Almanca biliyor olmanız sizin için çok faydalı olacaktır. Hatta gitmeden önce ilk etapta A2 düzeyinde (veya daha fazla) öğrenmeniz çok yardımcı olacaktır. Bu şekilde Entegrasyon kursuna (uyum kursuna) başladığınız takdirde çok daha başarılı olacaksınızdır. Almanca öğrenmek kolay değil. Türkiye’de birçok yerde çok iyi hizmet veren Almanca kursları bulunmaktadır. Doğru kursu bulmanız için gereken yardımı yapmaya sizi yönlendirmeye yardımcı olabiliriz. Maalesef bu kursun bedelini kendiniz ödemek zorundasınız. Buna Almanya’da ki geleceğiniz için iyi bir yatırım olarak bakabilirsiniz.

 Sınava girmeden vize başvurabilir miyim?

Aile Birleşimi için Vize alıp bir an önce Almanya’ya gitmek istiyorsanız, bu sınavı geçmeniz gerekmektedir. Dil sınavından muaf olmak için ağır mağduriyet durumu söz konusu diye, başvuruda bulunmak pek bir sonuç vermeyecektir. Sınavdan muaf olmak için ağır mağduriyet var talebi ile başvuruda bulunursanız dış temsilcilikler bunun doğruluğunu kontrol edecektir. Bu süreç muhtemelen kısa sürmeyecektir. Sizin ağır mağduriyet var diyerek düşündüğünüz koşullar, büyük bir olasılıkla dış temsilcilikler açısından/tarafından kabul görmeyecek ve A1 sertifikasız vize başvurunuz ret edilecektir. A1 düzeyinde Almanca öğrendiğini ibraz edemeyen kişilerin vize başvurusu Almanya’da yabancılar dairesi tarafından kabul edilmeyecek olduğundan konsolosluğun veya elçiliğin vize verme hakkı bulunmamaktadır. A1 Sertifikanız olmadan Almanya’ya gitmek istediğinizde yasal yollara başvurmanız yani dava açmanız gerekmektedir. Açtığınız bu davanın ne şekilde sonuçlanacağına dair tahminde bulunmanın güç olmasının yanı sıra, açtığınız bu dava da muhtemelen yıllarca sürecektir. Dava açmak için kendinize bir avukat tutmanız gerekir ki, bu da oldukça pahalıdır. Avukat için vereceğiniz parayla bir Almanca kursuna gitmeniz çok daha mantıklı olacaktır. Almanca öğrenerek A1 Sertifikası almak çok kolay olmasa dahi, Almanya’ya en kısa sürede gitmenin tek yoludur. 

Sınav Randevu İşlemleri

Almanca Aile birleşimi sınavları (Start Deutsch A1) her hafta, ayda 4 defa yapılmaktadır. Sınav kaydı için Sınav Randevü merkezimizden sınav tarihinden en az iki gün önce randevü almanız gerekmektedir. Sınav randevü işlemleri ücretsizdir. Sınav ile ilgili bilgiler ve randevü almak için lütfen 05063509262 nolu telefonları arayınız.

Almanca > Vize Konsolosluk İşlemleri 

Almanya Aile Birleşimi için Vize başvuruları, Ankara ve İstanbulda bulunan Alman konsolosluklarına yapılmaktadır. Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat illeri Ankara konsolosluğuna bağlıdır. Bu illerde ikamet edenlerin Ankara dan başvurularını yapması gerekmektedir.

Vize uyum sınavı olan start Deustch A1 sınavını kazandıktan sonra A 1 sertifikasını merkezimizden teslim alabilirsiniz. A 1 sertifikası elinize geçtikten sonra vize randevusu için yeniden Vize Randevusu alınması gerekmektedir. Ardından diğer gerekli olan evraklar hazırlanarak vize için istenen gün ve saat de konsoloslukta hazır bulunmak gerekmektedir. 

Konsolosluk görevlisi tarafından istenen evraklar listesinin, alınan vize randevusu tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir. Ayrıca bazen görevliler sizden evraklarınızın bazılarını almanca ya yeminli tercüman tarafından tercüme edilmesini isteyeceklerdir.

Öğrencilerimizin vize randevu işlemleri tarafımızdan ücretsiz yapılmaktadır. Bu işlemler için ayrıca başka bir yere gidip te para vermenize gerek yoktur.

Vize için Ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz. 

Kayseri Almanya Vize Danışma Merkezi telefon: 05063509262  

Kayıt için ne gereklidir?

Ön kayıt için 05063509262 nolu telefonu aramanız yeterlidir. kesin kayıt için kimlik fotokopisi bir adet resim ile bizzat başvurmanız gerekir. Ayrıca online kayıt formunu doldurarakda ön kayıt yaptırabilirsiniz. ön kayıt için tıklayınız.  

Almanca sınav örneği

Almanca Aile Birleşimi A1 Sınav Örneği

Über die Einzelheiten der Prüfung informiert Sie der Übungstest telc Deutsch A1. Sie finden darin einen vollständigen Testsatz (mit Lösungen) zum Ausprobieren zu Hause oder im Unterricht. Außerdem erfahren Sie, wie die Prüfung abläuft und wie die schriftlichen und mündlichen Leistungen bewertet werden.Den Übungstest und die dazugehörigen MP3-Dateien können Sie hier kostenlos herunterladen. Die gedruckte Version und die Audio-CD finden Sie im telc Shop.

Hörtext jetzt anhören

 

Zusätzliches Informationsmaterial

Außerdem sind Lernzielbeschreibungen (Prüfungsziele / Testbeschreibung Start Deutsch) als Download erhältlich. Darin finden Sie ausführliche Informationen zu den nötigen Wortschatz- und Grammatikkenntnissen.

Lernzielbeschreibung (PDF, 1,5 MB)

Ergänzend dazu bieten wir hier ein weiteres Handbuch mit Lernzielbeschreibungen, die speziell auf die Bedürfnisse von Zuwanderern zugeschnitten sind. Die hier beschriebenen Prüfungen gibt es als Übungstestsätze auf einer CD-ROM für Integrationskursträger. Diese Übungstestsätze wurden von der telc GmbH im Auftrag des Bundesamtes für Migration und Flüchtlinge erstellt. Auch in anderen Zusammenhängen kann das Handbuch von Nutzen sein.

Handbuch Start Deutsch für Zuwanderer (PDF, 21 MB)